Zde může být text o autorovi
 
 
 

Zbraně VC

Název: TT-33 Tokarev, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 8

Standardní ruská pistole používaná během a po 2. světové válce, později byla nahrazena Makarovem. Ve východních státech jako je Čína a Severní Korea bylo vyrobeno mnoho kopií této pistole.
Název: Makarov, Ráže: 9 x 18 mm, Kapacita zásobníku: 9

Tato zbraň byla vyrobena pro základní osobní obranu. Používána armádními důstojníky a policisty v Sovětském svazu. Vyráběna také v Číně, Belgii a Východním Německu. Standardní zbraň Rudé armády. Je spolehlivá, účinná a lehká.
Název: PPS-41, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 71

Proslulý sovětský samopal Špagin byl hodně používán za 2. světové války. Po válce byl vyvážen do mnoha zemí. Díky velké kapacitě zásobníku a rychlé střelbě je velmi užitečný na krátké vzdálenosti.
Název: PPS-43 Sudajev, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 35

Jde o zřejmě nejlepší sovětský samopal z 2. světové války. Byl vyráběn v Leningradu během 900 dní obléhání z místních materiálů. Po válce byl mohutně vyvážen do Asie, Číny a Severní Korey. Je velmi hlučný a je používán především na Blízkém východě.
Název: Mosin-Nagant, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 5

Třebaže historie této ruské zbraně sahá až do roku 1891 , byla vyráběna především po 2. světové válce. Třebaže není příliš spolehlivá, je velmi používaná a docela přesná.
Název: SKS Simonov, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 10

Návrh na výrobu této útočné karabiny přišel během 2. světové války. Masová produkce začala po válce a zbraň byla vyvážena do mnoha zemí. Kopie byly vyráběny v Číně, Severní Korey, Východním Německu a Jugoslávii. Odhadem bylo vyrobeno asi 15 miliónů kusů. Jde o přesnou a spolehlivou pušku. Spolu s AK-47 bylo SKS hojně rozšířeno mezi partyzány.
Název: AK-47 Kalashnikov, Ráže: 7.62 x 39 WP, Kapacita zásobníku: 30 (ve hře 28)

Kalashnikov je výborná ruská útočná puška, široce používaná a vyráběná v mnoha zemích. Je velmi spolehlivá a přesná, může být používána v každém prostředí, za každých podmínek. Je to jedna z nejlepších zbraní ruských jednotek. Mnoho amerických vojáků ze speciálních jednotek používají Kalashnikov místo standardní výzbroje, nejen pro jeho velkou spolehlivost, ale také pro zmatení nepřítele - AK-47 je poměrně hlučná zbraň.
Název: RPD-Degtarev, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 100

Sovětský lehký kulomet z období 2. světové války. Po válce byl vyvážen do mnoha komunistických zemí.
Název: Twin barrel shotgun, Ráže: Kalibr 12

Klasická lovecká dvojhlavňová brokovnice. Extrémně účinná a smrtící na krátké vzdálenosti.
Název: SVD Dragunov, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 10

Dragunov původně vycházel z AK-47. Jeho hlavní role je extrémní účinnost na velkých vzdálenostech. Tak byla ruské armádě poskytnuta velmi mocná zbraň. Nicméně je to velmi spolehlivá a přesná, dnes už standardní odstřelovačská puška. Hojně používaná Armádou České republiky.