Zde může být text o autorovi
 
 
 

Zbraně US

Název: Colt M1911A1, Ráže: 0.45 APC, Kapacita zásobníku: 7

Základní zbraň americké armády. Velmi účinná na krátké vzdálenosti, spolehlivá, lehká.

Můj názor: Samozřejmě, že je lepší používat samopaly nebo pušky místo pistolí, ale na druhou stranu se vám může tento kolt hodit, když vám dojdou náboje. Na krátkou vzdálenost se s koltem dá zabít nejeden nepřítel.
Název: Revolver 38, Ráže: 0.38 special, Kapacita zásobníku: 6

Standardní, jednoduchý, spolehlivý revolver.

Můj názor: Tento revolver je nejlépe používat pouze na ty nejkratší vzdálenosti, kde je jeho účinnost poměrně vysoká. Malá kapacita zásobníku a pomalé nabíjení je jeho velmi velká nevýhoda.
Název: Smith & Wesson Model 39, Ráže: 9mm x 19mm, Kapacita zásobníku: 8

První moderní pistole od Smith and Wesson. Speciální jednotky a Navy SEAL používají S&W model 39 s tlumičem na svých tajných misích.

Můj názor: Podle mě jde o nejlepší pistoli ve hře. Má skvělí účinek na krátké vzdálenosti a na střední vzdálenosti to také jde. Největší plus této zbraně spočívá především v tlumiči. Výborná zbraň pro mise v tunelech.
Název: M1 Carabine, Ráže: 0.30 Carabine, Kapacita zásobníku: 15

Lehká a elegantní zbraň. Má střední účinek na dlouhé vzdálenosti, byla vyvinuta za 2. světové války pro pěchotu a především tankové posádky. Její největší plus je jednoduchá údržba.
Název: M1 Garand, Ráže: 30-06, Kapacita zásobníku: 8

M1 Garand je proslulá pěchotní zbraň z dob 2. světové války. Ve hře se nachází její odstřelovačská verze, používá vnitřní zásobník (rámečky) s osmi náboji, má zabudovanou optiku. Výborná zbraň na dlouhé vzdálenosti.
Název: Winchester 70, Ráže: 30-06, Kapacita zásobníku: 5

Výborná lovecká a odstřelovačská puška, nazývána nejlepší opakovačkou tohoto století.

Skoro tak dobrá jako M1 Garand, ale zaměřování je trochu horší. Také má o trochu slabší účinek než Garand a nižší kapacitu zásobníku.
Název: M3 Grease Gun, Ráže: 0.45 APC, Kapacita zásobníku: 30

Americký ohlas na britský Sten Gun, typický válečný výrobek, ohyzdná zbraň. Levný, jednoduchý samopal. Americká armáda je používala od poloviny 2. světové války. Velký počet této zbraně byl exportován do celého světa. Plně automatická.
Název: M1A1 Thomson, Ráže: 0.45 ACP, Kapacita zásobníku: 30

Upravená verze Thomsonu 1928. Rozsáhle používaná během 2. světové války, později během války v Korey, kde se ukázala spolehlivou a účinnou zbraní. Hlavní předností zbraně je její účinnost na krátké a střední vzdálenosti. Nevýhodou je docela velká hmotnost.
Název: Remington 870, Ráže: Kalibr 12, Kapacita zásobníku: 7

Remington 870 je jedna z nejpopulárnějších amerických zbraní, výborná pumpovací brokovnice. Používána lovci, policisty a vojáky. Výborná zbraň na krátkou vzdálenost a v uzavřených místnostech, na dlouhé vzdálenosti nemá prakticky žádný účinek.
Název: M-16A1, Ráže: 5.56 x 45 mm NATO, Kapacita zásobníku: 20 (ve hře 18)

Výborná útočná puška, standardní zbraň americké armády. Zbraň používá menší kalibr narozdíl od ostatních pušek. Zpočátku byla M-16 vyráběna jako tzv. "samočistící" zbraň, ale zkušenosti ukázaly, že je třeba o pušku řádně pečovat. Dříve se dokonce doporučovalo mít v zásobníku pouze 18 nábojů, aby se snížilo riziko zaseknutí.
Název: M60, Ráže: 7.62 x 51 mm NATO, Kapacita zásobníku: 100

Univerzální lehký kulomet, jehož výhodou je snadná montáž na vozidla. Není však příliš spolehlivý, protože se často zasekává a přehřívá.
Název: M79, Ráže: 40 mm granát

M79 byla navržena jako podpůrná zbraň pro pěchotu, která měla pokrýt mezeru mezi vzdáleností, na kterou lze dohodit ruční granát a minimální vzdáleností minometné palby, tedy mezi 50 m a 300 m. Do M79 se nabíjí pouze jeden náboj, při palbě se opírá o rameno. Při nabíjení speciálních 40 mm granátu je třeba "zlomit" hlaveň. HE Granát M-406 odpálený z M79 letí zpočátku rychlostí 75 metru za vteřinu a v kovovém pouzdře obsahuje takové množství trhaviny, že po zásahu cíle se rozletí na cca 300 střepin, letících rychlostí 1524 metru za vteřinu.